advertise

آیا می توان از موم پارافین برای ساخت شمع استفاده کرد؟

شمع سازی با پارافین مایع

 آیا تا به حال به اصطلاح "پارافین " برخورد کرده اید؟ اگر با شمع ها آشنایی دارید، احتمالاً از کلمه پارافین واکس و همچنین مضر بودن آن مطلع هستید. پارافین یک موم شیمیایی است که از هیدروکربن های جامد با زنجیره مستقیم ساخته می شود.
پارافین برای بسیاری از اهداف تولیدی استفاده می شوند.استفاده از موم پارافین در شمع سازی یک سوال رایج است که توسط بسیاری از مردم پرسیده می شود. بنابراین، آیا می توانید از موم پارافین برای ساخت شمع استفاده کنید؟ صریح ترین پاسخ بله است.
موم پارافین یک نوع موم مقرون به صرفه برای ساخت شمع است و بسیاری از شمع های موجود در بازار از آن استفاده می کنند. در این مقاله ابتدا با پارافین آشنا می شوید. سپس متوجه خواهید شد که آیا می توانید از موم پارافین برای ساخت شمع استفاده کنید؟ در این مقاله به بررسی تاریخچه استفاده از موم پارافین در شمع سازی ، انواع شمع های ساخته شده از موم پارافین می پردازیم. پس با مونو تاو همراه باش


پارافین | مونوتاو

پارافین چیست؟

موم پارافین یک موم شیمیایی شیری رنگ وشفاف است. این ماده از هیدروکربن های جامد با زنجیره مستقیم با نقطه ذوب بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت تشکیل شده است.
موم پارافین اغلب در تولید شمع استفاده می شود. برای بررسی ساخت شمع با پارافین مایع  مقاله پیشنهادی مونو تاو را مطالعه کنید.
طیف وسیعی ازموم پارافین در صنایع صنعتی،آرایشی و آشپزی کاربرد دارد.پـارافین به عنوان یک موم سنگین کف،عایق رطوبتی پارچه،کاغذ،مواد شیمیایی دباغی،چرم،روان کننده های فلزی،سنگ تراشی و بتن استفاده می شود.
 شما می توانید پارافین را در لوازم آرایشی مانند رژ لب و یا بافت مومی سیب های غیر ارگانیکی بیابید.به دلیل دمای ذوب بالا، از پارافین به عنوان یک ماده در برخی از شکلات ها استفاده می شود تا از ذوب شدن آن در دمای ذوب بالا محافظت کنند.
کار با پارافین بسیار ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. شما می توانید پارافین را در اقلام مختلف روزمره مانند وازلین و روغن معدنی پیدا کنید.

خرید و فروش پارافین مایع و پارافین جامد

 
برای آگاهی از قیمت و خرید پارافین مایع و پارافین جامد صنعتی
در حجم دلخواه با کارشناسان مونو تاو در ارتباط باشید.

به نظر شما آیا می توان از موم پارافین برای ساخت شمع استفاده کرد؟

 بله، می توانید از موم پارافین در ساخت شمع استفاده کنید. اگرچه پارافین نشان دهنده همه شمع های موجود در بازار نیست، اما می تواند سطوح صاف و سفت آن را تشخیص دهد. پارافین به دلیل قابلیت ریختن و سفت شدن مداوم موم مقرون به صرفه و ایده آل برای شمع ها است. به ویژه آنهایی که توسط ماشین ها ایجاد می شوند.
پارافین نقطه ذوب بالایی دارد و عطر و رنگ را بهتر از سایر موم های طبیعی حفظ می کند و همچنین سطوح صاف و غیرقابل حرارت را حفظ می کند.  
با این حال،نه زیست تخریب پذیر است و نه طبیعی. این ماده از یک منبع تجدید ناپذیر ایجاد شده و برای سلامت انسان مضر است.طبق گفته EPA،شمع‌های موم پارافین منبع مهمی از آلودگی هوای داخل ساختمان هستند.


پارافین در شمع سازی | مونوتاو

تاریخچه استفاده از موم پارافین در شمع سازی

پارافین مایع بــه عنوان یک محصول فرعی نفتی استفاده می شود.کــه در طی پالایش نفت خام به سوخت های مختلف مانندبنزین تولید می شود.
پارافین از موم‌های طبیعی مانند سویا،نارگـــیل یا موم زنبور عسل درست می شود.
موم پارافین در دهه ۱۸۵۰ ساخته شد و امروزه در ۹۵ درصد شمع ها استفاده می شود.ساخت پارافین زمانی رخ دادکـــه دانشمندان دریافتند چگونه محصولات فرعی نفتی را به طور موثر و ارزان برای ساخت موم شمع تصفیه کنند.
این عنصرحیاتـــی به دلیل تمایل به سوختن تمیز و قابل اطمینان بسیار محبوب و ارزان تر از سایر سوخت های شمع است.
اگرچه اختراع لامپ تقاضای شمع را کاهش داد، اما با رشد بخش‌های روغن و بسته‌بندی گوشت در ایالات متحده در اوایل قرن بیستم، به سرعت بازسازی شد.
 پارافین یک ماده قابل استفاده در تجارت شمع است زیرا "رنگ و عطر" را به خوبی حفظ می کند. در دهه ۱۹۹۰، رونق جهانی فوق‌العاده‌ای در محبوبیت شمع وجود داشت و موم‌های جدید از موم سویا تا موم خرما مورد مطالعه و مصرف قرار گرفتند.


انواع شمع های ساخته شده از موم پارافین

๲ شما می توانید از موم پارافین برای تولید هر نوع شمع استفاده کنید. نقطه ذوب مهمترین عامل در تعیین نوع شمع است.
๲ شمع های پارافینی در ظرف شیشه، فنجان یا لیوان دارای نقطه ذوب پایین هستند که در دمای کمتر از ۱۳۰ درجه فارنهایت ساخته می شوند.
๲ شمع‌های نذری،ستون‌ها و سایر شمع‌های قالب‌گیری شده با استفاده از پارافین مایع،با نقطه ذوب متوسط در دمای ۱۳۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت ساخته می شود.

سوالات متداول

 اصلی‌ترین منبع پارافین نفت، ذغال سنگ یا منابع طبیعی دیگر است. موم پارافین یک فرآیند تصفیه را طی می‌کند تا از آلاینده‌ها پاک شود و به یک ماده با کیفیت بالا تبدیل شود
شمع پارافین رایج ترین واکس شمع امروزی است. موم زنبور عسل، موم سویا، موم خرما، ژل، و موم های سنتز شده نیز در شمع سازی برای بازار ایالات متحده استفاده می شود.
 شمع هایی که ۱۰۰٪ سویا، ۱۰۰٪ موم زنبور عسل یا هر ماده طبیعی دیگری مانند نخل و یااز فتیله های پنبه ای تشکیل شده باشد.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.