advertise

روش تولید دی اکتیل فتالات

تولید روغن دی اکتیل فتالات

از فرآیند تولید دی اکتیل فتالات چه می دانید؟ برای تولید این ماده که به عنوان یکی از مهم ترین نرم کننده های صنعت پلیمر شناخته می شود به چه موادی نیاز است؟دی اکتیل فتالات از انیدرید فتالیک و دی اتیل هگزیل ساخته شده است.
نکته مهم در فرآیند تولید دی اکتیل فتالات،تهیه مواد اولیه و مرغوب است که تاثیر زیادی در کیفیت این ماده دارد.
با ما همراه باشید تا با روند تولید این ماده بیشتر آشنا شوید.


تولید روغن دی اکتیل فتالات | مونوتاو

آشنایی با فرآیند تولید دی اکتیل فتالات

دی اکتیل فتالات یا DOP به عنوان نرم کننده برای انواع پودرهای PVC شناخته می شود.این محصول از نظر کاربرد در صنعت بسیار محبوب است.فرآیند تولید دی کتیل فتالات توسط راکتورهای مجهز به همزن انجام می شود.
توجه داشته باشید که دی اکتیل فتالات از ترکیب انیدرید فتالیک و ۲-اتیل هگزانول تولید می شود.فرآیند تولید دی اکتیل فتالات در دو مرحله انجام می شود.
۱-استریفیکاسیون برای بازیابی الکل اضافی ۲-فیلتر کردن مواد 
در مرحله اول، واکنشی ایجاد شده با حذف الکل،مونوسترها تشکیل می شود.این فاز خیلی سریع اتفاق می افتد که در فاز دوم باعث می شود مونوستر به دی استر تبدیل شود.این واکنش برگشت پذیرو بسیار کندتر از واکنش اول است.
برای تغییر تعادل به دی استر، واکنش آب با تقطیر حذف می شود.سرعت واکنش در این فرآیند با استفاده از دماهای بالا و کاتالیزورها تشدید می شود.
کاتالیزورهای اسیدی در محدوده دمایی مرحله دوم از ۱۴۰ درجه تا ۱۶۵ درجه سانتیگراد استفاده می شوند.
کاتالیزورهای آمفوتریک در دمای ۲۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد استفاده می شوند. تغییرات در خلوص بسته به نوع فرآیند، کاتالیزور و الکل واکنش دهنده ممکن است رخ دهد. الکل اضافی و بازیافت شده با تقطیر خلاء از بین می رود.توالی واکنش در یک سیستم بسته انجام می شود.فرآیند تولید دی اکتیل فتالات می تواند به صورت دسته ای یا متوالی انجام شود.

خرید و فروش دی اکتیل فتالات

 پتروشیمی پارس لوتوس به عنوان یکی از تامین کنندگان دی اکتیل فتالات (DOP) در ایران، این محصول را به صورت دی اکتیل فتالات بشکه ای و دی اکتیل فتالات فله به شما صنعتگران عزیز ارائه می دهد.

ساختار دی اکتیل فتالات چیست؟

■نامحلول در آب:یکی از مواردی که در فرآیند تولید دی اکتیل فتالات بسیار مهم است،حل نشدن آن در آب است.این ویژگی مزایا و معایب خود را دارد.
  این روغن،آب را به صورت شیمیایی آلوده نمی کند و زمینه ساز مسمومیت نمی شود.لذا با توجه به کاربرد زیاد دی اکتیل فتالات در صنعت آن را برای تولید گرانول های مورد استفاده در صنایع شلنگ سازی و کابل سازی که حل نشدن آن در آب   یک ویژگی و ضرورت عالی میباشد،استفاده می شود..
■رنگ روشن:رنگ روشن دی اکتیل فتالات از ویژگی های حائز اهمیت  آن است.این مزیت سبب می گردد تا بافت گرانول نرم و انعطاف پذیر و شکل پذیری مناسبی به دست آورد،بدون آن که رنگ محصول عوض شود.
در مقایسه با این ماده،برخی از محصولات رنگ دانه ها را تغییر می دهند.این باعث لکه شدن محصول می شود که یک ویژگی منفی است.
بدون بو: یکی از معضلات در صنعت گرانول،بوی بد و نامطبوع افزودنی ها و مواد مورد استفاده است.این روغن بدون بو میباشد و به همین دلیل محدودیتی از این نظر در استفاده از آن وجود ندارد.
■محلول در روغن های معدنی:این ماده را می توان با روغن های معدنی ترکیب کرد و مشکلی ایجاد نمی کند.
 چون این روغن خاصیت حل شدن در روغن های صنعتی را دارد.با توجه به استفاده این روغن در فرایند تولید گرانول ها امکان حل شدن روغن DOP در روغن های معدنی یک مزیت خوب به حساب می آید .
■گسترش دامنه مصرف:یکی دیگر از ویژگی های این محصول گستردگی مصرف کنندگان دی اکتیل فتالات است، بنابراین امکان استفاده از آن برای تولید هر محصولی وجود دارد.

خرید دی اکتیل فتالات | مونوتاو

سوالات متداول

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.