advertise

دی اکسالان جایگزینی بسیار خوب برای حلال های MEK, THF و NMP !

امروزه در صنایع شیمیایی، استفاده از حلال های صنعتی برای مصارف مختلف، کاربرد گسترده ای دارد. از حلال ها در صنایع متنوعی مانند صنایع پلیمر، رنگ و رزین، چسب، آرایشی بهداشتی و...استفاده می شود. برای انتخاب نوع حلال، با توجه به نوع کاربردی که برای آن در نظر گرفته شده است، عوامل مختلفی مانند قدرت حلالیت، میزان خطرات آن برای محیط زیست و سلامتی انسان و همینطور قیمت آن که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت تمام شده محصول نهایی دارد، تاثیر گذار هستند. حلال های تتراهیدروفوران (THF)، متیل اتیل کتون (MEK) و نرمال متیل پیرولیدون (NMP) حلال های پرکاربردی در صنایع شیمیایی مخصوصا صنایع پلیمر، رنگ و چسب هستند که با توجه به قدرت حلالیت بالا، همیشه مورد استفاده قرار گرفته اند. اما در چند سال اخیر، با توجه به افزایش قیمت دلار، وجود تحریم ها و همینطور ورود محصولات فیک و بی کیفیت به بازار، تولید کنندگان را بر آن داشته تا به دنبال حلالی جایگزین برای THF,MEK وNMP باشند. دی اکسالان حلالی جدید است که می تواند جاگزین بسیار خوبی برای این حلال ها باشد و خیال تولید کنندگان و مصرف کنندگان را از این بابت راحت سازد!
پس حلال دی اکسالان جایگزین MEK, THF و NMP ، می تواند دغدغه بسیاری از فعالان صنایع شیمیایی را بر طرف کند.


دی اکسالان جایگزینی بسیار خوب برای حلال های MEK, THF و NMP !

دی اکسالان، حلالی کم خطر

با توجه به اینکه حلال های آلی عمدتا برای سلامتی انسان و محیط زیست خطر آفرین هستند، در صنایع مختلف، انتخاب حلالی که کمترین میزان خطر را برای انسان و محیط داشته باشد، از اهمیت بالایی بر خوردار است. با بررسی برگه اطلاعات ایمنی دی اکسالان و همینطور لوزی خطر آن و مقایسه آن با MEK, THF وNMP در میابیم که این ماده خطر کمتری را نسبت به حلال های یاد شده برای سلامت انسان و محیط زیست ایجاد می کند به گونه ای که جز مواد سرطان زا دسته بندی نشده و همینطور باعث آلودگی محیط های آبی نمی شود. با بررسی لوزی خطر دی اکسالان و حلال های یاد شده، مشاهده می شود که عدد مربوط به رنگ آبی (میزان خطر برای سلامتی) برای دی اکسالان ۱ و برای حلال های یلد شده ۲ می باشد که این امر دلالت بر خطر کمتر دی اکسالان دارد.


قدرت حلالیت دی اکسالان

یکی از مهمترین پارامترهایی که استفاده از دی اکسالان را جذاب و آن را به عنوان جایگزین بسیار خوب برای حلال های متیل اتیل کتون و تترا هیدرو فوران معرفی می کند، قدرت حلالیت بالای آن است، به گونه ای که در صنایع پلیمر، رنگ و چسب، برای حل کردن پلیمر هایی مانند TPU و PVC می توان به راحتی از دی اکسالان استفاده کرد و آن را جایگزین دیگر حلال ها نمود.


دی اکسالان، حلالی اقتصادی و مقرون بصرفه

یک تولید کننده همیشه به دنبال این است که بدون کاهش کیفیت محصول خود، قیمت تمام شده آن را تا جای ممکن پایین بیاورد تا علاوه بر افزایش حاشیه سود، با ارائه قیمتی پایین تر به مصرف کننده، سهم بیشتری از بازار هدف را در اختیار بگیرد. در چند سال اخیر با افزایش شدید قیمت مواد اولیه از جمله حلال های MEK,THF و NMP و همینطور ورود محصولات تقلبی به بازار، دردسرهای فراوانی را برای تولید کنندگان به وجود آورده است و پیدا کردن جایگزین مناسب برای این حلال ها را بسیار مهم جلوه داده است. دی اکسالان با قیمتی بسیار پایین تر و همینطور با داشتن کیفیتی بالا، می تواند تولید کنندگان را از این مشکلات رهایی دهد.


پتروشیمی پارس لوتوس با سابقه ای درخشان در زمینه تامین مواد اولیه باکیفیت و مرغوب، حلال دی اکسالان را با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا در اختیار صنعتگران عزیز قرار می دهد. برای خرید و درخواست ارسال نمونه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فروش دی اکسالان

برای خرید دی اکسالان، جایگزین متیل اتیل کتون و تترا هیدروفوران با بهترین قیمت و کیفیت کافیست وارد فروشگاه مواد شیمیایی مونوتاو شوید.

سوالات متداول

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.